Про школу

Історія школи

 Перша „школа грамот” в Юзефівці з’явилась після скасування кріпацтва. У 1881р. відкривається церковно-приходська школа. Діти навчались три роки, класи називались групами.

У 1924 році Юзефівську дворічну школу було реорганізовано на семерічку. Збільшилось число вчителів . У 1926 році їх було 9 .

 

 

  В 1931 році було запроваджене обов’язкове початкове навчання дітей з 8 років. Навчальний заклад називався “Трудова школа колгоспної молоді “. При ньому було створено дві майстерні , почалося вивчення іноземної мови.

Найбільше сколихнуло село те, що в 1935році школа стала середньою. За партами в цій школі навчалося 350 учнів. До початку Великої Вітчизняної війни Юзефівську середню школу закінчило близько 150 юнаків та дівчат, місцевих та з ближніх сіл.

У перший рік фашисьткої окупації школа почала працювати з листопада місяця. Директором школи став Висоцький Гаврило Петрович.З боку окупантів школа зазнала значних збитків: знищена бібліотека, поламані парти, потрощені прилади, припарати, колекції.

 

  Єдина середня школа, до якої ходили учні із сіл: Миколаївка, Зозулинці, Кордишівка, Флоріанівка, Прушанка, Широка Гребля, Михайлин, Малишівка, нараховувала близько 600 учнів. На той час були проблеми з шкільними партами, класними кімнатами, підручниками, письмовим приладдям. Навчалися учні у дві зміни, тому розпочинається будівництво ще двох приміщень, поступово зростає і матеріальна база школи.

 

Життя внесло багато змін, виросли нові покоління, нові школи у сусідніх селах. Незмінним директором школи з 1955 по 1977 рр., був Жовмір Іван Васильович, загальний педстаж якого в цій школі – 50 років. Нагороджений бойовими нагородами, грамотами за віддану роботу, знаком “ Відмінник народної освіти”. У 1986 році новозбудована трьохповерхова красуня відчинила свої двері для юних йосипівчан. Вересень 2006 року був ювілейним для Йосипівської школи: вона відзначала своє 20-річчя.

  Навчальний процес в школі організований за кабінетною системою, працюють чотири платні гуртки. Організовано гаряче безкоштовне харчування для учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей (60 учнів), решта учнів харчуються за кошти батьків та благодійні внески.